Jdi na obsah Jdi na menu
 


BIO - ostatní herci z HP

4. 4. 2007

Katie Leung neboli Cho

Narozena:8.8.1987, Skotsko

Znamení:Lev

Životopis:Katie Leung si v roce 2005 zahrála ve filmu Harry Potter a ohnivý pohár roli Cho Chang z bradavické koleje Havranspár, která je objektem Harryho zalíbení. Role Cho je pro Katie nejen první profesionální příležitost, ale vůbec první herecká role. Katie se v únoru 2004 zúčastnila veřejného konkurzu, kde roli získala v klání s dalšími 5000 uchazečkami. Před tím neměla s herectvím či náslechy žádnou zkušenost. Na konkurz se dostala čirou náhodu, její otec zahlédl při sledování čínského televizního kanálu reklamu, která inzerovala veřejný konkurz na roli Cho Changové.

Katie si řekla, že by to mohlo být zábavné a rozhodla se vyzkoušet své štěstí, jakkoli původně plánovala, že půjde pro ukrácení dlouhé chvíle nakupovat. V den konkurzu se zařadila do fronty mezi tisíce dívek, které chtěly roli Cho Changové získat. Po úvodní části konkurzu ji nesmírně překvapilo, že se dostala do užšího výběru a že si jí castingová režisérka vyžádala k dalšímu přezkoušení.

Nemaje předchozích hereckých zkušeností, domnívala se, že roli může stěží kdy získat. Po několika dalších konkurzech a kamerových zkouškách ze štábu zavolali její matce, která jí oznámila, že ve čtvrtém dobrodružství Harry Potter a Ohnivý pohár bude hrát roli Cho. Katie je velká fanynka hudby a poslouchá všechny žánry, zejména pak R & B, Pop, Rock a Hip Hop. Hraje na piáno.

Jason Isaacs neboli Lucius Malfoy Liverpoolský rodák pocházející z židovské rodiny se začal divadlu věnovat během svých studií na bristolské univerzitě. Posléze studoval herectví na prestižní londýnské Central School of Speech and Drama, kde se spřátelil mimojiné s režisérem Paulem Andersonem, s kterým později spolupracoval hned na třech snímcích (SHOPPING, SOLDIER, EVENT HORIZONT). Od roku 1988 žije s Emmou Hewitt, s níž se oženil v loňském roce. Mají spolu dceru Lily.

Ve filmovém světě se Isaacs držel narozdíl od divadla zpátky a objevoval se jen v malých rolích v televizních filmech. Jeho "specialitou" se staly role záporáků (DRAČÍ SRDCE), a především vojáků (ČERNÝ JESTŘÁB SESTŘELEN), ve kterých se objevuje velmi často. Neváhá přijímat vedlejší role v hollywoodských filmech (ARMAGEDDON), ale cizí mu nejsou ani nezávislé britské snímky. Svoji zatím největší šanci dostal v PATRIOTOVI, kde skvěle ztvárnil sadistického britského důstojníka.

Herecký rejstřík Jasona Isaacse je velmi rozsáhlý a přestože se zatím nestal hvězdou, jeho bezchybně zahrané postavy zůstávají v povědomí diváků. Postupně proniká do dalších žánrů - jedním z jeho posledních filmů je romantická komedie. Zdá se, že tento charismatický Brit má období slávy teprve před sebou, a díky svým přesvědčivým výkonům se určitě dočká velkých rolí, které budou odpovídat jeho hereckým schopnostem.

Jeho adresa:

c/o ICM, Ltd.
Oxford House
76 Oxford Street
London
W1N 0AX
United Kingdom

Alan Rickman

herec

má 60 roků

Skutečné jméno: Alan Sidney Patrick Rickman

Datum narození: 21.02.1946

Výška: 189 cm

Narozený v:Hammersmith, London, Anglicko

Znamení:ryby

Čínské znamení:pes

Jeho adresa:

Oxford House
76 Oxford St
London W1N 0AX
United Kingdom

Biografie-Bonnie Wright neboli Ginny Weasley

Jméno: Bonnie Wright
Datum narození: 17. února 1991
Barva očí: modrá
Barva vlasů: zrzavá
Výška: 152 cm
Záliby: surfování, fotbal, cestování, zpívání, tanec (balet, moderní a africké tance)
Oblíbená postava z HP: Hagrid
Oblíbená hudba: hip-hop, Destiny's Child
Oblíbená herečka: Nicole kidman
Oblíbené předměty ve škole: kreslení, vědy, keramika
Sourozenci: bratr Lewis

Filmy:

Stranded ... Sarah Robinson
Harry Potter a kámen mudrců ... Ginny Weasley
Harry Potter a tajemná komnata ... Ginny Weasley
Harry Potter a vězeň z Azkabanu ... Ginny Weasley

Její adresa:

PFD
Drury House
34-43 Russell Street
London WC2B 5HA

Tel: 020 7344 1010
Fax: 020 7836 9544

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář